Aranżacja dziecięcego pokoju zawsze wymaga dobrego planowania. Zwłaszcza jeśli pokój dzielony jest przez rodzeństwo. Każde z nich chce mieć przestrzeń dla siebie i prywatność, dlatego trzeba się zastanowić, jakie rozwiązania wybrać, żeby im ją zapewnić. Oprócz doboru koloru ścian, czy dodatków, ważne jest to, jakie meble się wybierze.

Ponadczasowe regały

Od lat, wciąż królują regały. Są to meble, które znajdują zastosowanie nie tylko w mieszkaniach prywatnych, ale również w biurach i w halach magazynowych. Te, które wybiera się do pokoi dziecięcych, powinny mieć atesty. Warto zwrócić uwagę, czy je posiadają, podczas zakupów. Najchętniej wybieranymi regałami są drewniane oraz plastikowe, ale i metalowe znajdują swoich zwolenników, bo łatwo ściera się z nich kurz. Jeśli wybierze się regały, które można ze sobą łączyć, to z ich pomocą można podzielić pokój na dwie części. Sprawi to, że każde z dzieci będzie miało swoją przestrzeń. Regały mocuje się za pomocą zaczepów lub haczyków, a także śrub. Sposób mocowania zależny jest od wyboru modelu. Zarówno montaż, jak i demontaż, jeśli chciałoby się zmienić aranżację, nie jest trudny i każdy powinien sobie poradzić z tym zadaniem. Regały są stabilne i różnią się między sobą kolorami, materiałem, z którego zostały wykonane oraz udźwigiem półek. W pokojach dziecięcych raczej nie przechowuje się ciężkich przedmiotów, więc udźwig półek nie jest w tym przypadku tak bardzo istotny.

Regały na zamówienie

Metraż niektórych pomieszczeń, w tym skosy i indywidualne upodobania sprawiają, że trzeba poszukiwać rozwiązań, dzięki którym możliwe będzie dopasowanie rozmiaru regałów do własnych potrzeb. W tym celu można zamówić regały na wymiar. Jest to szczególnie pomocne, gdy rozdziela się pokój na dwie strefy, a jednocześnie chce się zostawić nieco miejsca, żeby można było swobodnie przemieszczać się po pokoju. Każdy, kogo interesuje takie rozwiązanie, powinien zamówić regał na wymiar.

Regały i akcesoria

W każdym dziecięcym pokoju jest dużo zabawek, książek i innych przedmiotów, które są dzieciom niezbędnie potrzebne. Żeby każde z nich mogło łatwo znaleźć daną rzecz, warto dokupić kosze mocowane do regałów za pomocą haczyków, lub takie, które ustawia się w rzędzie na półkach. Cięższe pudełka zawsze powinny znajdować się na najniższej półce. Warto zastanowić się nad takim pomysłem i dokupieniem akcesoriów, bo znacznie ułatwiają one organizację. Wiedząc, gdzie są przechowywane dane zabawki, dziecku łatwiej jest je znaleźć. Plusy tego rozwiązania dostrzegalne są także podczas sprzątania. Wszystko przebiega sprawniej i bez niepotrzebnych nerwów.