Dysponując niewielką przestrzenią, co ma miejsce często, gdy mieszka się w bloku, trzeba poszukać sposobów na to, by móc magazynować przedmioty, z których rzadziej się korzysta, a przede wszystkim znaleźć miejsce, w którym będzie się składować przetwory i narzędzia. Pierwszym pomieszczeniem, jakie przychodzi na myśl, jest piwnica. To w niej przechowuje się rzeczy, z których nie korzysta się na co dzień i można dzięki temu zaoszczędzić sporo miejsca w mieszkaniu. Warto wiedzieć, jakie regały najlepiej w niej postawić, żeby były funkcjonalne.

Regały do piwnicy muszą być trwałe

O tym, że w piwnicach panują niezbyt sprzyjające warunki, nie trzeba mówić. Często jest w niej wilgotno, co z kolei może mieć wpływ na trwałość regałów, jeśli wybierze się takie, które będą wykonane z niewłaściwego materiału. Na pewno lepiej zrezygnować z tych, które wykonane są z drewna, bo pod wpływem wilgoci i ciepła mogą zmienić kształt i napęcznieć, a później spróchnieć. W związku z tym najlepsze regały do piwnicy to te, które robione są z plastiku lub z metalu. Te drugie odznaczają się większą wytrzymałością, ale jeśli przechowuje się w piwnicy lekkie rzeczy, to wcale nie trzeba inwestować w inne regały, bo swoją funkcję spełnią te, które są wykonane z plastiku. Odradzane są tylko wtedy, gdy ma się zamiar składować na półkach ciężkie narzędzia, bo udźwig półek w regałach plastikowych nie jest duży.

Wytrzymałe i niezawodne regały do piwnicy

Regały wykonane z metalu sprawdzają się w każdych warunkach, dlatego także polecane są do piwnicy. Można składować na nich ciężkie przedmioty, bez obaw o to, że się zarwą pod naporem. Dodatkowo regały metalowe są pokryte specjalną powłoką, która zapobiega korozji, a tym samym sprawia, że regały te są w stanie przetrwać w pierwotnym stanie wiele długich lat. Poza tym, co jest szczególnie ważne, w przypadku, gdy regał ustawiony jest w piwnicy, w której często jest dużo kurzu, są łatwe do utrzymania w czystości. Raz na jakiś czas wystarczy je przetrzeć wilgotną ścierką i znów wyglądają jak nowe. Warto kupić regały montowane do ściany, jeśli jest taka możliwość w piwnicy, bo dzięki temu można zaoszczędzić sporo miejsca. Ewentualnie można kupić regał wolnostojący. Niekoniecznie sprawdzają się regały na kółkach, z tego względu, że w piwnicach jest mało miejsca i nie będzie nawet konieczności przesuwać go w inne miejsce. Jeśli  ma się dużą piwnicę, to jest to dobre rozwiązanie i najlepiej zdecydować się na model z gumowymi kółkami, bo są bardziej wytrzymałe. Ceny regałów są zróżnicowane i zależą od materiału, z jakiego zostały wykonane, a także od wymiarów i udźwigu poszczególnych półek.